Утримання полігону побутових відходів

Найбільше перетворень за час існування нашого підприємства зазнав полігон, який почав експлуатуватись з 1982 року. Загалом він має площу 16 га. До нього облаштовано під’їзні шляхи, ведеться постійна технологічна пересипка території полігону ґрунтом, планова дератизація, дезінфекція та дезінсекція. Ці заходи дали свої результати – зараз на території полігону запаху практично не відчутно, по електроопорах гніздяться лелеки. Працівники сортувальної станції кажуть, що недавно у родинах лелек з’явилось поповнення.

До 2012 року на території полігону було встановлено 12 свердловин та стаціонарний факел і газовий компресор з газоаналізатором. До грудня 2014 року у високотемпературному факелі було спалено 3 млн. м куб. метану. Це дозволило зменшити негативний вплив на навколишнє середовище. Також на полігоні повністю припинились пожежі та зникла загазованість повітря у навколишніх населених пунктах. На початку 2015 року було всановленно блочно-модульну теплоелектростанцію потужністю 1 МВт/год та збільшено кількість свердловин до 32 одиниць.

- побутові відходи складуються на визначених робочих картах полігону;

- здійснюється ущільнення завезених побутових відходів спецтехнікою; 

- проводиться постійна технологічна пересипка ґрунтами ущільнених відходів та відвалів полігону;

- під’їзні шляхи до полігону утримуються згідно зі встановленими нормами;

- облаштовано контрольно-пропускний пункт перед в'їздом на територію полігону;

- забезпечено цілодобову охорону території;

- проводиться постійне відкачування фільтрату, дезінфекція, тощо.

Ще з 2006 року ми знали, що треба системно займатися питанням захоронення твердих побутових відходів, організацією їх збору і належною логістикою вивезення і складування.